کیش، میزبان رویداد بزرگ بازار پول و سرمایه

رویداد بزرگ بازار پول و سرمایه کشور با مشارکت گسترده دستگاههای اقتصادی دولتی و بخش خصوصی، آبان ماه امسال در جزیره کیش برگزار می‎شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد، دکترناصر آخوندی معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و ششمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور به همراه نشست‎های تخصصی درقالب رویداد کیش اینوکس ۲۰۱۹ از ۲۷ تا ۳۰ آبان در مرکز نمایشگاهها و همایش‎های بین المللی کیش به مدت ۴ روز برگزار می‎گردد.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: در فاصله ۲ ماه مانده تا برگزاری این رویداد تاثیرگذار، حضوربیش از ۲۵۰ مجموعه، سازمان، بنگاه و شرکت درکیش اینوکس امسال قطعی شده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی و تلاش دستگاههای حاکمیتی در زمینه رونق تولید، گفت: برگزاری ۲۵ همایش و نشست تخصصی با محورهای مختلف معرفی فرصت‎های سرمایه گذاری در کشور و نیز معرفی قابلیت‎ها و ظرفیت‎های عظیم در بازار پول و سرمایه با هدف همگرایی و هم افزایی دست اندرکاران اقتصادی در تقویت توان کشور و کاهش وابستگی‎ها طراحی شده است.
دکترناصر آخوندی در ادامه اظهار داشت: رویداد امسال، با دو محور اصلی داخلی و خارجی و با حضور مسئولان، مقامات، مدیران، کارشناسان و سخنرانان برجسته اقتصادی کشور برگزار می‎شود. در محور داخلی، موضوع رونق تولید و نقش بازار سرمایه در افزایش تولید ملی و در محور خارجی، گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه، همجوار و هدف به عنوان رویکردهای اصلی دنبال می‎شوند.
وی با اشاره به اینکه جزیره کیش به عنوان یک منطقه آزاد اقتصادی دارای مزیت‌های فراوانی برای گرد هم آمدن و برگزاری نمایشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی است، گفت: معرفی قابلیت های نهادهای مالی ، توانمندی ها و دستاوردهای بازار سرمایه، پول و بیمه کشور، کمک به تشکیل سرمایه دراقتصاد ملی، افزایش ظرفیت ها برای رقابت بازار پول و سرمایه کشور با بازارهای مشابه منطقه و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در طرحهای کلان ملی، جلب مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی، ارائه جدیدترین رو شهای تامین مالی برای طرح های سرمایه گذاری و تبادل اطلاعات فنی و تجاری بین سرمایه گذاران و مجریان طرح های سرمایه گذاری از مهم ترین اهداف میزبانی و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری این رویداد بزرگ است.
معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، وزارت صنعت- معدن- تجارت، سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران
( ایمیدرو)، معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، اتاق بازرگانی ایران، اتاق بازرگانی تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بسیاری از نهادها و سازمانهای دولتی و خصوصی از حامیان و مشارکت کنندگان در این رویداد هستند.
لازم به ذکر است،در ۵ سال گذشته برگزاری این رویداد، بیش از ۱۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی حضور داشته و حدود ۳۸۰۰۰ مسئول، مدیر، صاحبنظر، فعال بازار، کارشناس و علاقمند به حوزه اقتصادی از این رویداد بازدید داشته اند. برگزاری بیش از ۱۱۰ نشست تخصصی و همایش بین المللی، برگزاری بیش از ۴۵۰ ملاقات تجاری و عقد بیش از ۱۷۰ قرارداد و تفاهمنامه همکاری بین شرکت های داخلی و خارجی این رویداد را به یکی از بزرگترین رویداد های اقتصادی کشور و کیفی ترین رویداد جزیره کیش تبدیل نموده است.

بنر ۲
گردهمایی بزرگ فعالان و متخصصان صنعت نفت ایران در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش

آخرین خبرها

فهرست